Categories Information
Cashier Add new event
28 November 2023

Бетховен, Барнс. Національний президентський оркестр

Tickets selling was stopped
But you can see the other events in category «PHILHARMONIC»

National Philharmonic of Ukraine
Kyiv, Volodymyrsky uzviz St, 2

About the show

28 листопада 2023 року
БЕТХОВЕН БАРНС
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПРЕЗИДЕНТСЬКИЙ ОРКЕСТР
Диригент
МАКСИМ ГУСАК
Читає ОЛЕКСАНДР РУДЬКО
І відділ
Л. Бетховен (1770–1827) – Симфонія № 3 («Героїчна») мі-бемоль мажор, тв. 55:
I. Allegro con brio
II. Marcia funebre. Adagio assai
III. Scherzo. Allegro vivace
IV. Finale. Allegro molto
ІІ відділ
Дж. Барнс (нар. 1949) – Симфонія № 3 («Трагічна») для духового оркестру, тв. 89:
I. Lento. Allegro ritmico
II. Scherzo: Allegro moderato
III. Mesto (for Natalie)
IV. Finale: Allegro giocoso
Національний Президентський оркестр України поруч із Третьою «Героїчною» Симфонією Бетховена ставить Третю «Трагічну» симфонію сучасного американського композитора Джеймса Барнса. Різні епохи, стилі, але є й те, що об`єднало їх в одній програмі не випадково.
Героїчна симфонія Бетховена народжувалась у найважчий час у житті композитора. У жовтні 1802 року 32-річний, повний сил і творчих задумів улюбленець аристократичних салонів, перший віртуоз Відня, автор двох симфоній, трьох фортепіанних концертів, балету, ораторії, безлічі фортепіанних і скрипкових сонат, тріо, квартетів та інших камерних ансамблів, ім`я якого на афіші гарантувало повний зал за будь-якої ціни на квитки, – дізнається жахливий вирок: послаблення слуху, що його турбує кілька років, – невиліковне. На нього чекає неминуча глухота.
У момнет відчаю і розпачу композитор знаходить єдину радість у своєму мистецтві, втіливши величний задум Третьої симфонії – не схожої на жодну з тих, що існували до того часу.
Великий задум дозрівав поступово, протягом багатьох років. За свідченням друзів, першу думку про неї заронив французький генерал, герой багатьох битв Ж. Б. Бернадотт, який прибув у Відень 1798-го послом революційної Франції. Під враженням смерті англійського генерала Ральфа Аберкомбі, який помер від ран, отриманих у битві з французами при Олександрії, Бетховен накидав перший фрагмент траурного маршу...
Барнс теж почав працювати над своєю Симфонією у дуже важкий період свого життя, одразу після того, як померла його маленька донька Наталі. Тому вона є одним з найбільш особистих і емоційно заряджених творів композитора.
Своєю появою ця симфонія так само, як і бетховенська, має завдячувати військовому, адже була написана на замовлення тодішнього диригента оркестру ВПС США у Вашингтоні полковника Алана Боннера, який сказав композитору, що він хотів би отримати велику роботу для духового оркестру і що його не хвилює стиль, довжина, складність чи щось інше... Барнсу дали повну свободу писати все, що він хоче...
Ця симфонія є найбільш емоційно виснажливим твором, за зізнанням Джеймса Барнса, який він коли-небудь писав. Робота просувалася від найглибшої темряви відчаю до яскравості задоволення та радості. Згодом цю симфонію почали називати «Трагічною».
«Це твір великого розчарування, гіркоти, відчаю та зневіри – усіх моїх особистих почуттів після втрати доньки, – писав Барнс. – У скерцо (друга частина) є сарказм і гірка солодкість, тому що це пов’язане з помпезністю та зарозумілістю деяких людей. Третя частина – фантазія про те, яким був би мій світ, якби Наталі вижила; Фінал (четверта частина) являє собою відродження духу, примирення для всіх нас. Друга тема останньої частини заснована на старому лютеранському дитячому гімні під назвою «Я – ягнятко Ісуса». Цей гімн співали на похоронах Наталі. Це прощання з нею...
Через три дні після того, як я закінчив цю симфонію, 25 червня 1994 року, народився наш син Біллі Барнс. Якщо третя частина для Наталі, то фінал – для Біллі, тут втілено нашу радість бути благословенними разом із ним після трагічної смерті його сестри».
До речі, саме Барнсу було доручено писати твори для усіх п'яти великих військових оркестрів у Вашингтоні.
Pre-order
Заявка на промо-код