Категории Информация
Кассы Добавить событие
06 апреля 2023

БОГДАНА ПИВНЕНКО (скрипка). АННА ХМАРА (фортепиано)

Цена: 200-350 грн

Национальная Филармония Украины
г. Киев, Владимирский спуск, 2
Купить билет
200-350 грн
Купить билет

Заказать билеты на "БОГДАНА ПИВНЕНКО (скрипка). АННА ХМАРА (фортепиано)"

Продолжительность события — 70 минут.
06 апр., четверг

О событии

06.04.2023

БОГДАНА ПІВНЕНКО (скрипка)

АННА ХМАРА (фортепіано)

Зірковий дует скрипальки Богдани Півненко та піаністки Анни Хмари подарують вишуканий вечір української камерної музики. Дует – лауреат Міжнародних конкурсів камерної музики, учасник престижних фестивалів. Де б музикантки не виступали, у програмах їхніх концертів завжди присутня українська музика.

Програма нинішнього концерту повністю складається з імен українських композиторів, як більш знаних, так і маловідомих. Серед останніх – Микола Коляда, талановитий самобутній художник, чиє життя, на жаль, обірвалося дуже рано (він трагічно загинув 28-річним). Творче життя Коляди було тісно пов’язане з Харковим 1920 – 1930-х років. Його вважають представником неофольклорного напрямку української музики.

Ще одна недооцінена постать – Юлій Мейтус, надзвичайно обдарований митець, чиїм найкращим творам характерний тонкий психологізм та колористичність. Промовистий факт у його творчій біографії – співпраця з геніальним Лесем Курбасом: у колаборації з ним було створено музику до 13 спектаклів. Мейтуса називають основоположником української модерної опери, він є автором 17 різножанрових опер, які досі чекають свого глядача… Вагомий пласт його творчого доробку – камерна музика. У концерті прозвучить, зокрема, його динамічне Алегро для скрипки й фортепіано, присвячене музикознавиці Ользі Пархоменко.

Також – почуємо твір одного з найпослідовніших українських композиторів-неокласицистів Віктора Косенка. Відкриє вечір Соната Бориса Лятошинського, а завершить його – Романс вчителя Лятошинського, Рейнгольда Глієра.

Програма:

Б. Лятошинський – Соната для скрипки і фортепіано, тв. 19

В. Косенко – «Мрії» для скрипки і фортепіано, тв. 4 № 1

М. Коляда – Соната для скрипки і фортепіано мі мінор

Ю. Мейтус – Поема для скрипки і фортепіано

– Ноктюрн для скрипки і фортепіано (присвята Олександрі Васильєвій)

– Алегро для скрипки і фортепіано (присвята Ользі Пархоменко)

Р. Глієр – Романс для скрипки і фортепіано, тв. 3

Слава Україні!

Бажаєте перейти на українську версію сайту?

Предварительный заказ
Заявка на промо-код