Категории Информация
Кассы Добавить событие
И вдруг поднимется земля, наша, эта
29 декабря 2023

И вдруг поднимется земля, наша, эта

Продажа билетов остановлена
Но вы можете посмотреть другие события категории «ВИСТАВКИ»
Цена: 200 грн

Украинский Дом
г. Киев, ул. Крещатик, 2

О событии

Національний центр «Український Дім», кінозал

29 грудня, пʼятниця, 19:00

«І здійметься раптом земля, наша, оця»

Пісні. Імпровізації. Електроакустика.

Слова: Володимир Свідзінський і Пауль Целан

Музика: Олексій Шмурак і Олексій Подать

Візуальне оформлення: Даша Подольцева

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну робить і без того важливу мовну тему ще актуальнішою. Україна – багатокультурна, багатомовна та багатонаціональна країна. Українська мова була під російським контролем навіть у формально автономній Українській республіці в Радянському Союзі. Сьогодні Україна на шляху усвідомлення своєї складної ідентичності. Важливою частиною цього процесу є осмислення літературної, мовної спадщини минулих епох.

Володимир Свідзинський (1885—1941) — сміливий, оригінальний і незалежний поет міжвоєнної доби. Його ім’я та поезія були майже забуті у другій половині XX століття. Пауль Целан (1920—1970) — мультикультурна особистість, єврейський німецькомовний поет із Чернівців. Роботи обох поетів, доволі різних за історико-політичним контекстом, на чуттєвому рівні об'єднує крихкість, вразливість, гострота екзистенційного питання.

Українські композитори Олексій Шмурак та Олексій Подать рефлексують на тему звукової ідентичності сучасної України. В проєкті електроакустичної музики на тексти Володимира Свідзинського та Пауля Целана два Олексія хотіли б поміркувати про мовне розмаїття та тематичне багатство літературної спадщини, прокладаючи мости між минулим і сьогоденням, німецькою та українською мовами, різними частинами української ідентичності.

Назва концерту — цитата з вірша Пауля Целана «Hinausgekrönt» («Вивінчаний» в перекладі Петра Рихла).

Проєкт підтримується в межах Projektfonds Ukraine від Goethe-Institut за фінансування Федерального міністерства закордонних справ Німеччини з метою зміцнення стійкості культурних та освітніх партнерів в Україні.

Предварительный заказ
Заявка на промо-код