Рус Укр Eng
Категорії Інформація
Jah Khalib (Джа Халіб)

Jah Khalib (Джа Халіб)

Jah Khalib (Джа Халіб). Розклад концертів:

Jah Khalib 14 серпня, 18:00
Київ
1050-5250 Вибрати дату

Біографія і творчість

  • Справжнє ім'я: Бахтіяр Мамедов
  • День народження: 29 вересня 1993 року
  • Зріст: 172
  • Вага: 89
  • Знак зодіаку ваги
  • Діяльність: співак, музикант, продюсер

Джа Халіб - псевдонім артиста Бахтіяра Мамедова, чиї проникливі і зворушливі тексти займають перші рядки не тільки в казахських музичних топах, але і в інших країнах СНД.

1.Біографія

Бахтіяр народився в Казахстані, маючи при цьому азербайджанське коріння, адже його батьки були вихідцями з цієї теплої, південної країни. У сім'ї він не єдина дитина, у нього є брат, який старший за нього на кілька років. Разом з Бахтіяров мати-педагог виховувала в строгості, прищеплюючи повагу, любов і неординарний, творчий підхід до життя. Сім'я у майбутнього артиста була музичною, адже практично всі члени сім'ї, не тільки мати з батьком, володіли якимось музичним інструментом і коли всі збиралися разом, Мамедов слухав добре поставлене спів, звуки кларнета і інших інструментів. Можливо, це і стало його відправною точкою в подальшому займатися музикою.

Мама в ранньому віці віддала сина в школу, де він займався на відмінно, вчив кілька іноземних мов, які згодом стануть в нагоді йому під час створення альбомів і записування треків. Трохи пізніше хлопчик пішов до школи музики, навчаючись грі на саксофоні. Як він каже сам, спочатку навчання не доставляло йому ніякого задоволення, але пізніше він звик і почав захоплюватися грою, віддаючись їй сповна.

Незабаром життя досить забезпеченої сім'ї звалилася відразу, коли вони опинилися без коштів на проживання. Як говорив сам Мамедов, це сталося через расових конфліктів, через що вони змушені були покинути свою затишну квартиру в центрі і переселитися за місто, в маленький будиночок, в якому сім'я з працею містилася і де часом було нічого їсти. Це випробування було для маленького Бахтіяра вирішальним фактором, після якого він вирішив всерйоз взятися за свою освіту і допомагати батькам фінансово.

У майбутньому він надходить в Казахську національну консерваторію імені Курмангази, де закінчує успішно факультет музики і музичного менеджменту. Бахтіяр свою освіту коментує як таке, яке принесло йому перші плоди в його творчості, адже знання, накопичені на консерваторської лаві, допомогли йому не тільки записати перші треки, але і в майбутньому займатися розвитком інших, менш популярних виконавців.

2. Творчість

Творчість Джа Каліба ділиться на кілька етапів, перший з яких почався досить рано, коли хлопчик ще відвідував шкільні заняття, що згодом зробило його одним з найвідоміших артистів на території Казахстану.

Початок творчого життя
Як було сказано вище, сім'я Мамедова переживала важкі часи, а тому хлопчик вирішив піти на заробітки, усвідомивши, що своїм хобі і захопленням він може приносити в будинок таку собі, але все-таки копійку. Він влаштовується працювати в декількох студіях на підхваті. Як він сам каже, він займався чим завгодно, що могло принести йому дохід, в тому числі монтуванням бітів, прибиранням студій, був хлопчиком «принеси-подай». В цей же час, маючи доступ до студійної апаратурі і спостерігаючи за тим, як на ній працюють професіонали, юний артист починає самостійно створювати музику, яку продає більше відомим виконавцям за досить малі гроші. Але, незважаючи на це, він вже був радий такому заробітку, а після почав і зовсім писати вірші і пісні, накладаючи їх на свої ж мінуса.

Як і іншим виконавцям початку двохтисячних, першу славу йому принесла на той момент тільки починає розвиватися соціальна мережа Вконтакте. Бахтіяр викладав туди свої треки, створив співтовариство, де уважно стежив за відгуками, за кожним коментарем, враховуючи їх на майбутнє. Так у нього зібралася своя хоч і невелика, але все ж армія фанатів і шанувальників, які тепло зустрічали його треки і з готовністю допомагали йому з новими.

Ще в школі хлопчик почав з однокласниками захоплюватися музикою. Вони збиралися у нього вдома, за допомогою старшого брата Бахтіяра складали вірші і співали під гітару і інші інструменти, записуючи музику на старенький телефонний диктофон і викладаючи пізніше в мережу. Ці перші кроки привели хлопчика до музичної освіти і майбутньої популярності.

Значення і поява псевдоніма
Даний псевдонім був придуманий артистом, коли він тільки вступив до консерваторії, твердо вирішивши для себе пов'язати своє життя з музикою. Як він зізнається сам, слово Каліб - повністю вигадане, що не несе ніякого значення, а ось приставка Джа позначає відому особистість в Ефіопії - Джа растафарі, який поклав початок культурі растаманів. Бахтіяр стверджує, що він багато в чому поділяє світогляд цієї особистості, зокрема в питаннях протидії насильству та необгрунтованої жорстокості. Так молодий виконавець привніс у своє життя деякий культурний аспект, яскраво говорить на весь світ про його світогляді і сприйнятті цього світу.

Перший успіх і подальша слава
Успіх прийшов до виконавця в 2014 році, коли він публікує на просторах мережі свій перший альбом. Вхідна в нього пісня «Твої очі» до сих пір вважається однією з найкращих і популярних у нього, а трохи пізніше, коли артист заробив достатньо грошей, випускає ряд відеокліпів на найвдаліші треки, першим з яких і стала ця композиція.

Вже сформована на той момент група фанатів добре сприйняла його перший альбом, що дало йому стимул записати кілька нових. У своїх текстах Бахтіяр піднімає нагальні соціальні проблеми, такі як наркотична залежність серед молоді, безпритульність, депресія і багато інших. Сам він зазначає, що часто тексти не мають відношення до його життя, в якій він, на щастя, він не з'їв подібних проблем, репер лише є провідником подібних тим в музичний світ.

До моменту випуску третього альбому Бахтіяр став відомий в Росії і Україні, почав подорожувати і давати концерти на перших, тоді ще маленьких концертних майданчиках. Подейкують також, що йому не раз пропонували місце проживання в Росії і постійна співпраця з російським лейблами, але артист завжди категорично відмовляється, адже, як він заявляє сам, він ніколи не зрадить свою батьківщину - улюблений Казахстан.

Відносини з іншими реперами
Бахтіяр не раз відзначав, що не зацікавлений у співпраці з такими виконавцями, як Тіматі або Баста, адже його тексти дуже далекі від того, що пишуть ці репери. При цьому він охоче співпрацює з такими артистами, як Мот, Кравц, Джиган і багатьма іншими. Забавні відносини склалися у артиста з одним з найвідоміших реперів Росії - Оксіміроном. В одному з інтерв'ю він зауважив, що тексти Оксі гарні, але при цьому йому не слід забувати про музику і інших складових хорошого треку, на що сам Оксімірон відповів з притаманною йому іронією, м'яко підкресливши про свою любов до Казахстану і відсутності у них взаємних почуттів до нього.

3. Особисте життя

Бахтіяр, будучи вихідцем з країн, де східні традиції переважають над слов'янськими, ніколи не розповідав про своє особисте життя. Відомо точно, що він ніколи не був одружений, але при цьому в соціальних мережах миготять фотографії його з красивими дівчатами. На всі питання журналістів, чи є хтось із них його любов'ю, він жартує. При цьому в одному з інтерв'ю Бахтіяр, відповідаючи на питання, чи вільно його серце, відповів категоричною відмовою, що дає зрозуміти про наявність у нього дівчата, стосунки з якою він не афішує.

4. Нагороди і номінації

Год

Номинация

Результат

2017

«Прорыв года», Муз ТВ

Победа

 

5. Дискографія

Год

Альбом

2015

KHALIBanija Dushi- EP

2016

Джазовый Грув

2016

Всё, что мы любим

2016

Если чё, я Баха

2018

E.G.O.

 

Попереднє замовлення