Рус Укр Eng
Категорії Інформація
СЕРТИФІКАТ 1000 ВРАЖЕНЬ (ЄПІДТРИМКА)
МУМИЙ ТРОЛЛЬ

МУМИЙ ТРОЛЛЬ

МУМИЙ ТРОЛЛЬ. Розклад концертів:

Сплин & Мумий Тролль 11 червня, 18:00
Київ
900 - 4950 Вибрати дату
МУМИЙ ТРОЛЛЬ 09 липня, 20:00
Одеса
750-1790 Вибрати дату

Біографія і творчість

“Мумий Тролль”. Винахідники рокопопсу

Рік заснування: 1983

Жанр: рокопопс, бріт-поп, інді-рок

Фронтмен, автор текстів: Ілля Лагутенко

Народження і початок

Ілля Лагутенко народився в Москві, але дуже рано залишився без батька. Після цього його мати повернулася до рідного Владивостоку і вдруге вийшла заміж за капітана дальнього плавання. В юні роки хлопчик вчився у школі, поглибленою вивчав китайську мову та активно брав участь у діяльності дитячого хору. Потім вирішив продовжити навчання за напрямом “Сходознавство”. У 1983 році з’являється перша версія гурту Лагутенка “Муми Тролль”, названа на честь казкового персонажу.

 Визначальним в історії групи стало знайомствj лідера команди і відомого в наш час музичного продюсера Леоніда Бурлакова. Саме йому можна завдячувати поверненню того “Мумий Тролля”, якого ми знаємо  як легендарний гурт 2000-х років. Однак схильність до промоушену у Бурлакова була вже тоді, і він завзято почав просувати молоду команду. Вже наприкінці 1983 року виходить дебютна платівка “Новая луна апреля”. “Мумий Тролль” виступає на фестивалі політичної пісні, однак зіштовхується з  цензурою.

Другий альбом “Сайонара” був записаний у дуже поганій якості, тому більшість пісень була перевидана пізніше у форматі лонгплею “Шамора”. Остаточна трансформація назви гурту у “Мумий Тролль” відбулася, коли Лагутенко під час однієї з репетицій назвав своїх колег-музикантів “муміями”. Попри те, що пісні команди стають хітами місцевих дискотек, гурт припиняє своє існування. Спочатку Іллю на три роки забирають до армії на флот, а потім він кілька років працює представником торгівельної компанії у Китаї та Лондоні.

Другий старт до слави

Лише у 1996 році відбувається запис платівки “Морская”. Спочатку провідні на той час компанії “Пілігрим” та “Союз” відмовились від співпраці з майбутніми мегазірками. Музичний матеріал здавався продюсерам занадто неформатним. Ані музика, ані не тексти не були схожі на стандартний російський рок, який тоді почав гриміти на великих сценах. Саме тому Ілля Лагутенко винайшов термін “рокопопс”, аби припинити недолугі питання щодо музичного жанру.

Зрештою, Олександр Шульгін роздивився могутній потенціал “Троллей” і запропонував їм співпрацю. Успіху платівки сприяли і нестандартні кліпи на композиції “Кот кота” та “Утекай”, які швидко стали культовими. Восени того самого 1997 року виходить альбом “Икра”, який через 12 років назвуть однією з найбільш впливових платівок того часу, що визначили подальший розвиток російської музики. Величезні гастролі музикантів тривали майже 18 місяців і включали 150 виступів. Криза 1998 року призвела до банкрутства компанії “Rec Records” та відправила “Мумий Тролль” у вільне творче плавання.

Викрадення Європи і підкорення Америки

Завдяки лондонським знайомствам Іллі Лагутенка  платівка “Точно Алоэ Ртуть” була записана на студії легендарного британського музиканта Пітера Гебріела. Реліз лонгплею відбувся у лютому 2000 року, а вже за рік “Мумий Тролль” представив Росію на пісенному конкурсі “Євробачення” та зайняв за оцінкою глядачів та журі 12 місце. Цей успіх відкрив команді шлях до європейського слухача. Окрім гастролей по Німеччині і  Данії, команда відвідує і північний острів Гренландію.

2009 –2010 роки минули для Іллі Лагутенка і його музикантів під знаком підкорення Америки. У цей час відбуваються дві визначні події. Виходить перший американський реліз та організовано масштабні гастролі в США.

На землі і над землею

Пристрасть до подорожей штовхає артистів на справді сміливі експерименти. 2011 року вони стають відомі зйомками кліпу та виступом у кратері діючого вулкану “Горелый” на Камчатці і  встановлюють рекорд Росії в рамках проекту “МузПерелет”. Тоді “Мумий Тролль” відіграли два концерти в один день, які відбулися у двох найвіддаленіших один від одного містах - зранку у Владивостоку, а ввечері - у Калінінграді.

“Мумий Тролль” у наш час

У карантинний 2020 рік гурт “Мумий Тролль” відзначився одразу двома платівками “Призраки завтра” та “После зла”. Причому перший з цих дисків було записано за участі представників сучасної реп-спільноти: Скриптонита та T-Fest. Cам Ілля ваважає ці фіти неймовірно прекрасними і дуже задоволений експериментом. Можливо, саме цей досвід надихнув Іллю Лагутенка на продовження співробітництва з молодими поколінням. У листопаді 2021 року світ побачила спільна композиція Дані Мілохина та “Мумий Тролля” - “Башня”.  Менш ніж за місяць відео набрало понад  6 мільйонів переглядів на платформі Ютуб.

“Мумий Тролль” вибрана дискография:

  • 1997 - “Морская”
  • 1997 -”Икра”
  • 2000 - “Точно Ртуть Алоэ”
  • 2002 - “Мемуары”
  • 2004 - “Похитители книг”
  • 2008 - “8”
  • 2020 - “Призраки завтра”
  • 2020 - “После зла”
Попереднє замовлення