Категорії Інформація
Каси Додати подію
09 квітня 2023

ЙОЗЕФ ГАЙДН «СІМ ОСТАННІХ СЛІВ" КИЇВСЬКИЙ КАМЕРНИЙ ОРКЕСТР

Ціна: 290-450 грн

Кірха Святої Катерини
м. Київ, вул. Лютеранська, 22
Купити квиток
290-450 грн
Купити квиток

Замовити квитки на "ЙОЗЕФ ГАЙДН «СІМ ОСТАННІХ СЛІВ" КИЇВСЬКИЙ КАМЕРНИЙ ОРКЕСТР"

09 квіт., неділя

Про подію

«Сім останніх Слів Спасителя нашого на Хресті» Hob. ХХ:1, тв.51

Київський камерний оркестр

Головна диригентка - Наталія ПОНОМАРЧУК, Олександр РУДЬКО (слово)

09 квітня відбудеться незвичайний за змістом та формою концерт. На вас чекає виконання найвідомішого твору Йозефа Гайдна «Сім останніх Слів Спасителя нашого на Хресті». Сам композитор залишив згадку про історію написання твору: «…один канонік з Кадіса звернувся до мене з проханням скласти інструментальну музику на сім слів Ісуса на хресті. У ті часи в головному соборі Кадіса щороку в Великий Піст виконували ораторію ... Опівдні всі двері замикали, і тоді звучала музика. Піднявшись на кафедру, єпископ, після музичного вступу, мав тлумачити одне з семи слів. Закінчивши, він спускався з кафедри ... Паузу заповнювала музика. Потім єпископ знову мав підніматися на кафедру і знову покидати її - і щоразу, коли він закінчував - мав звучати оркестр. Цьому дійству і повинна була відповідати моя композиція…»

ГАЙДН створив цикл для оркестру з семи повільних частин (композитор називає їх "сонатами") з інтродукцією та епілогом "II Terremoto" ("Землетрус"), описом бурі, що вибухнула після смерті ХРИСТА. Як припускають, твір вперше було виконано на Страсному тижні 1786 року в Кадісі в церкві Санта Куева і опубліковано в 1787 році.

Музичні втілення євангельського сюжету про сім слів розп'ятого ХРИСТА існували і раніше. Але лише твір ГАЙДНА набув широкої популярності.

У вас є унікальна можливість відчути всю силу геніальної музики в умовах, максимально наближених до оригінального задуму. Перед кожною частиною твору прозвучать слова з Святого Писання, яким відповідає музика.

Ви матимете нагоду почути абсолютне, повне поєднання досконалої музики і чистого біблійного богослов'я. Зрозуміти і полюбити цей твір - значить зрозуміти і полюбити ХРИСТА ...

Попереднє замовлення
Заявка на промо-код