Категорії Інформація
Каси Додати подію
Маленька урочиста меса
25 лютого 2024

Маленька урочиста меса

Продаж квитків зупинено
Але ви можете ознайомитись з іншими подіями категорії «ТЕАТР»
Ціна: 250 грн

Київська опера (Театр опери і балету для дітей та юнацтва)
вул. Межигірська, 2

Про подію

Попри те, що Россіні створив Petite messe solennelle аж через 34 роки після прем’єри своєї останньої опери, меса зберігає найкращі риси стилю композитора: легкість винахідливості, мелодійне розмаїття, елегантну енергійність задуму і технічну досконалість.

Сам факт появи у Россіні – композитора, який майже ніколи серйозно не відривався від написання опер – твору у жанрі меси викликав подив не тільки у публіки, а насамперед і в самого композитора.

На останній сторінці партитури Россіні іронізує над собою і називає месу «маленькою»: «Дорогий Боже, ось і закінчилися ця бідна маленька меса. Невже я щойно написав духовну, вірніше, святотатську музику? Я народився для опери-буффа, як ви добре знаєте. Небагато техніки, трохи серця, от і все…».

На користь того, що твір зовсім немаленький свідчить відповідна для меси кількість частин, а також склад виконавців: хор, солісти, рояль і фісгармонія.

«Для виконання вистачить дванадцяти співаків трьох статей: чоловіків, жінок і кастратів. Тобто вісім хористів і четверо солістів — всього дванадцять херувимів», – так описував Россіні склад виконавців на другій сторінці рукопису меси.

Пізніше Россіні створив версію для оркестру, що включала додаткову частину, арію для сопрано «O salutaris hostia». Щоправда, цей варіант жодного разу та і не прозвучав за життя композитора, адже йому не вдалося отримати дозвіл на виконання твір у церкві, якщо серед музикантів буде жінка, – ось такі тоді були суворі правила.

На концерті 25 лютого у виконанні Liatoshynskyi Capella: Choir Національного будинку музики під керівництвом Андрія Сиротенка прозвучить оригінальна авторська версія Petite messe solennelle Джакомо Россіні. Замість фісгармонії ви почуєте позитив – так називається невеликий, портативний орган

Виконавці:

  • Liatoshynskyi Capella: Orchestra
  • Андрій Сиротенко /диригент/
  • Олена Шиналь /сопрано/
  • Анна Лабуть /мецо-сопрано/
  • Андрій Кирилов /тенор/
  • Роман Лузан /бас/
  • Дмитро Таванець /фортепіано/
  • Ірина Харечко /орган-позитив/
Попереднє замовлення
Заявка на промо-код