Рус Укр Eng
Категорії Інформація
Інформація щодо карантину у Києві та Україні
Каси Київ
24 вересня 2020

Дворжак, Гріг, Елгар. Ансамбль "Київські солісти"

Продаж квитків зупинено
Але ви можете ознайомитись з іншими подіями категорії «ФІЛАРМОНІЯ»
Ціна: 210-400 грн

Національна філармонія України
м. Kиїв, Володимирський узвіз, 2

Про подію

ДВОРЖАК, ГРІГ, ЕЛГАР. АНСАМБЛЬ "КИЇВСЬКІ СОЛІСТИ"

24 вересня у Національній філармонії України, у рамках фестивалю камерної музики «КVІНТОФест», Національний камерний ансамбль «Київські солісти» під орудою Юрія Пучкова представлять музику Антоніна Дворжака, Самюеля Барбера, Бели Бартока, Едварда Гріга, Едварда Елгара.

Серенада – один із найромантичніших старовинних жанрів. Зазвичай, це – ліричний музичний твір, який обов’язково комусь присвячений. Серенади відомі від епохи Середньовіччя, коли їх виконували трубадури увечері або вночі під вікнами коханої. Англієць, скрипаль та композитор, сер Едвард Елгар написав у 1888-1892 роках «Серенаду для струнного оркестру» як версію власних «Трьох п’єс для струнного оркестру». Якраз у цей час композитор одружився з письменницею Елліс Робертс, яку дуже любив. І хоча в партитурі немає позначень, але, мабуть, твір присвячено саме їй. Сам автор вважав цю «Серенаду» своїм найкращим твором.

Сюїта у буквальному перекладі з французької означає «ряд», «послідовність». Такі інструментальні п’єси танцювального характеру відомі від XVI століття. Зокрема, стилізацією барокової сюїти є твір «Із часів Гольберга» Едварда Гріга.

Видатного діяча епохи Просвітництва, філософа, історика та письменника Людвіга Гольберга називали «данським Мольєром». 1884 року Скандинавські країни святкували 200-річчя Гольберга. Від початку сюїта була у версії для фортепіано, яку композитор виконав особисто під час урочистих подій. Через рік він написав й оркестровий варіант, але лише для струнних. Едвард Гріг не копіював стиль XVIІ-XVІІI століть. Він взяв модель старовинної сюїти, але трактував її вільно.

Подаруйте собі неповторний вечір класичної музики у неперевершеному виконанні!

КVІНТОФест «КАМЕРНІ АКЦЕНТИ ОСЕНІ»

Національний камерний ансамбль «Київські солісти»

  • Диригент – ІГОР ПУЧКОВ
  • Е.Гріг – Сюїта у старовинному стилі «Із часів Хольберга», тв.40
  • Е.Елгар – Серенада для струнного оркестру, тв.20
  • С.Барбер – Адажіо, Б.Барток – Румунські танці
  • А.Дворжак – Квінтет № 3 ( «Американський»)  
Попереднє замовлення