Рус Укр Eng
25 квітня 2019

«Моцартіана» Київський камерний оркестр

Продаж квитків зупинено
Але ви можете ознайомитись з іншими подіями категорії «КОНЦЕРТИ»
200-350 грн

Кірха Святої Катерини
м. Київ, вул. Лютеранська, 22

Про подію

На Вас чекає унікальна можливість вперше в Україні почути незвичне звучання шедевру світової класики у версії для струнних, зробленою у 1840 році чеським музикантом Петером Ліхтенталем.

Після своєї смерті Моцарт не був забутий. Багато музикантів сприяли поширенню його музики. Одним з них був Петер Ліхтенталь, по професії лікар, який був пристрасним музикантом-аматором. Він заслужив репутацію компетентного композитора і музикознавця.

Великий прихильник музики Моцарта, Ліхтенталь переклав декілька його творів для струнного ансамблю, серед яких був і «Реквієм». Це може здатися дивним, але, насправді, цілком у рамках традицій того часу, адже завдяки цим аранжуванням, значні твори симфонічної музики негайно ставали доступні любителям в музичних салонах.

Вражаюче, що в квартетній версії, яка, насправді, відтворює не більше, ніж «скелет» музики, її емоційна сила зберігається повною мірою. Це робить честь Ліхтенталю, і, можливо, зайвий раз доводить, що в Реквіємі значно більше Моцарта, ніж можливо об’єктивно встановити. Велич його музики виявляється в звучанні, яка б версія не виконувалась,. Петер Ліхтенталь так сформулював це на відкритті пам’ятника Моцарту в Зальцбурзі в 1842 р.: «Історія знає тільки одного універсального музичного генія, і цей геній — Моцарт!»

Відчути всю силу геніальної музики ви зможете завдяки ініціативі автора проекту, відомого скрипаля Вадима Борисова, що у цей вечір буде лідером Київського камерного оркестру.

Програма:

 • Вольфганг Амадей Моцарт (1756–1791)
  • Реквієм
  • KV 626
 • версія для струнних Петера Ліхтенталя (1780 — 1853)
  1. Requiem
  2. Dies Irae
  3. Tuba Mirum
  4. Rex Tremendae Majestatis
  5. Recordare
  6. Confutatis
  7. Lacrymosa
  8. Domine Jesu
  9. Hostias
  10. Sanctus
  11. Benedictus
  12. Agnus Dei
Попереднє замовлення
Наприклад : +38 099 999 99 99