Категорії Інформація
Каси Додати подію
08 квітня 2023

Й.ГАЙДН–«Сім останніх Слів Спасителя нашого на Хресті» Київський камерний оркестр

Ціна: 350-500 грн

Національна філармонія України
м. Kиїв, Володимирський узвіз, 2
Купити квиток
350-500 грн
Купити квиток

Замовити квитки на "Й.ГАЙДН–«Сім останніх Слів Спасителя нашого на Хресті» Київський камерний оркестр"

Тривалість події — 70 хвилин.
08 квіт., субота

Про подію

08.04.2023

Й. ГАЙДН – «Сім останніх Слів Спасителя нашого на Хресті», Hob.XX:1, тв. 51

Київський камерний оркестр

Головна диригентка – НАТАЛІЯ ПОНОМАРЧУК

За тиждень – Великдень, а значить це хороший привід послухати духовну музику. Наприклад, «Сім останніх слів Спасителя на Хресті» Йозефа Гайдна. Власне, цей твір і писався для виконання під час Великого Посту.

«Сім слів» – один з найвідоміших творів Гайдна. Він існує у кількох авторських версіях: і для камерного ансамблю, і для струнного квартету, і для оркестру з хором, тобто як ораторія. Композицію написано 1785 року на замовлення представництва собору в Кадиксі (Іспанія). Ця музика мала заповнювати паузи між виступами єпископа під час літургійної служби. Відтак твір уявляє собою сім повільних частин, сім Adagio, кожна з яких триває близько десяти хвилин. Загальний час тривання циклу – близько години.

Гайдн вочевидь передбачав, що годинний повільний твір рано чи пізно буде виконуватися і за межами церкви, тож написав музику, яка б не втомлювала слухача, навпаки, сприяла розслабленню душі і тіла, самозаглибленню. Популярність цієї музики свідчить про те, що композитор блискуче впорався із цим завданням.

Попереднє замовлення
Заявка на промо-код