Категорії Інформація
Каси Додати подію
ДахаБраха

ДахаБраха

ДахаБраха. Розклад концертів:

ДахаБраха 30 травня, 18:00
Одеса
1290-1490 Вибрати дату
ДахаБраха 02 червня, 19:00
Київ
850-4500 Вибрати дату

Біографія і творчість

ДахаБраха

Український етно-гурт.

Дата заснування: 2004 рік.

Жанр: Етно-хаус.

Історія заснування колективу

На початку 2000-х у першому в Україні незалежному театрі «Дах», режисер і керівник театру Владислав Троїцький згуртував молодих фольклорних музикантів. Дівчата - Ніна Гаранецька, Ірина Коваленко, Олена Цибульська -  навчалися у КНУКіМ і співали у фольклорному ансамблі «Кралиця», що подарував багато відомих виконавців, серед яких солістка гурту «GoA» Катерина Павленко.

До жіночого тріо Троїцький додав музиканта Марка Галаневича з «Даху» і утворився новий колектив. Спочатку молоді артисти здійснювали музичний супровід вистав режисера, а потім стали повноцінною одиницею в його проектах «Сни покинутих доріг» та «Україна містична».

Початок концертної діяльності

У 2004 році колектив починає самостійну концертну діяльність, бере участь у фестивалях етно-музики (наприклад, «Шешори») та продовжує грати у виставах театру «Дах». Назва «ДахаБраха» складається з двох староукраїнських слів, що означають «давати» і «брати».

Дебютний альбом гурту «На добраніч» був випущений у 2006 році, запис здійснено під час виступу на сцені «Даху». Щодо створення альбому виконавці розуміли, що їхня музика особлива і атмосферна. Таку музику зазвичай використовують у кіно, але кіно на той момент в Україні майже не знімалося.

Потім колективом зацікавилась одна велика американська агенція, яка організувала тури Америкою та Канадою. Далі карта розширилася, і гурт почав подорожувати по цілому світу - Нова Зеландія, Австралія, Бразилія, Мексика, Британія, Франція, Південна Корея, Норвегія,  Фінляндія та інші. Виступи в турах розраховані на місяць перебування за кордоном, графік розписаний на рік вперед, на виступи в Україні у гурту лишається дуже мало часу.

«ДахаБраха» стиль

Любов закордонної публіки до етнічної української музики здається феноменальною, тим більше вражає шалений попит за межами України і майже відсутність інтересу на батьківщині. Гурт існує з 2004 року, а цікавитись ним в самій Україні почали тільки останніх 4-5 років.

На думку учасників «ДахаБраха» раніше українці сприймали етнічну музику як щось класичне, офіційне, фольклорне, і тільки зараз сучасна молодь приходить до смакування подібних музичних експериментів.

Свій стиль музиканти характеризують як етно-хаус, в своїй творчості вони використовують українські, російські та кримсько-татарські народні пісні, зібрані з усіх куточків України. Композиції виконують автентично, акомпануючи різними музичними інструментами.

Учасники гурту, перебуваючи за кордоном, полюбляють відшукувати старовинні народні інструменти, а також віднаходять нові способи гри на них. В своїй музиці вони можуть використовувати побутові предмети, що здатні видавати звук. В костюмах артистів також присутні етнічні елементи, останнім часом їх візитівкою стали високі чоловічі шапки з овечого хутра.

ДахаБраха у рекламі та кіно

Композиція “Шо з-под дуба” з альбому «Ягудки» була записана у 2007 році. Через десять років ця пісня зазвучить в одній з серій відомого американського серіалу «Фарго», що підігріє інтерес української публіки до творчості «ДахаБраха».

Наступного року цю ж пісню обере для свого рекламного ролика Девід Бекхем. В команди було декілька варіантів, але футболіст наполягав саме на цій композиції. Реклама створювалася для особистого бренду футболіста «House 99», який спеціалізується на чоловічих засобах для догляду за шкірою та волоссям.

Також композиції гурту можна почути в українських та закордонних документальних і художніх фільмах, телесеріалах, таких як «Гуцулка Ксеня», «Вулкан», «Гіркі жнива», «Не один вдома», «Межа». Повноцінний саундтрек у виконанні «ДахаБраха» був здійснений  у 2012 році для німого фільму Олександра Довженка «Земля», а також до українського мультфільму «Мавка. Лісова пісня», прем’єра якого очікується у 2022 році.

Дискографія:

  • 2020 – «Alambari»
  • 2016 – «Шлях»
  • 2012 – «Хмелева project» (спільно з «PortMone»)
  • 2010 – «Light»
  • 2009 – «На межі»
  • 2007 – «Ягудки»
  • 2006 – «На добраніч»
Попереднє замовлення
Заявка на промо-код