Категорії Інформація
Каси Додати подію
Ніно Катамадзе

Ніно Катамадзе

Ніно Катамадзе. Розклад концертів:

Ніно Катамадзе 25 травня, 19:00
Київ
570-3270 Вибрати дату
Ніно Катамадзе 28 травня, 19:00
Львів
300-2700 Вибрати дату

Біографія і творчість

Ніно Катамадзе. Грузинська джазова співачка та композиторка.

Дата народження – 21 серпня 1972 року.

Початок професійної кар'єри – 1999 рік.

Жанри – джаз, джаз-рок, world music , психоделік-рок.

Початок творчого шляху

У сім'ї Ніно всі захоплювались музикою. Дядько Шота став першим вчителем дівчинки: навчив її вокалу та грати на інструментах. Співати Ніно любила з дитинства. Тому, після закінчення школи у 1990 році, вона не вагалася щодо вибору майбутньої професії: обрала Батумський музичний інститут, де навчалась на вокальному факультеті.

Вже у студентські роки Ніно почала виступати на сцені з різними музичними групами та проектами. Вона вже тоді виробила свій власний неповторний візуальний стиль, який стане її візитівкою у подальшому: незвичні образи виконавиці і зараз вражають слухачів.

Новим етапом у житті співачки стала її співпраця з групою Insight, яка була заснована Гочею Качеішвілі (гітарист) та Учею Гугунавою (бас-гітарист). Також до складу групи входить Давид Абуладзе, що грає на ударних, та Гія Челідзе – звукорежисер. Співтворчість Insight з Ніно Катамадзе почалася у 1999 році і виявилася дуже плідною і вдалою -  учасники гурту мають схожі цінності та ставлення до творчого процесу. Ніно стрімко здобула популярність у Грузії. В цей період на усіх радіостанціях звучала пісня Olei, що стала справжнім хітом.  Після визнання у рідній країні співачка почала виступати і за кордоном.

Гастролі та робота у кіноіндустрії.

Виступи Катамадзе на різноманітних фестивалях Грузії, Росії та України стабільно збирали поціновувачів її незвичного та оригінального таланту. В 2002 році вона гастролювала у Великобританії.  Своєрідним підсумком та показником успіху стало запрошення заспівати у прямому ефірі радіо ВВС у Лондоні.

2002 рік приніс і перший досвід роботи над саундтреками – композиції Катамадзе зазвучали у фільмі «Яблуко» Ірини Креселідзе. Після цього вона пише музику ще для багатьох стрічок, зокрема «Помаранчеве небо», «Русалка», «Інді» та інших.

У 2007 році Катамадзе навідує Україну з гастролями, виступає на сонячному кримському узбережжі на 5-му Ювілейному міжнародному фестивалі «Джаз-Коктебель».

Ніно обожнювала свою роботу: під час гастролей вона дізналась, що чекає дитину, але вирішила не робити паузу. Будучи вагітною, Ніно виступила на 40 концертах, разом з Insight випустила новий альбом та створила музику до ще одного фільму. Народивши сина у 2008 році, вона на деякий час припинила активні виступи.

Повернення на велику сцену після декрету

Тріумфальне повернення Катамадзе на сцену відбулося у Баку в 2009 році.

Яскравим етапом у творчості стала участь співачки у постановці вокальної опери-імпровізації «Боббл» Боббі Макферріна, американського джазового співака та диригента, десятиразового лауреата премії «Греммі». Це сталося у 2010 році.

В 2011 році Катамадзе в черговий раз зачарувала російську публіку, відігравши великий сольний концерт з Insight у Москві, у Crocus City Hall.

У 2012 році співачка брала участь у церемонії відкриття благодійного фонду «Подаруй життя» у Лондоні, який займається допомогою хворим дітям.

Влітку 2015 року Катамадзе порадувала своїх прихильників, заспівавши дуетом з легендарним російським рокером Борисом Гребенщиковим.

У 2014 і 2015 роках Ніно входила до журі відомого українського вокального талант-шоу «Х-Фактор». В 2019 вона знову повернулася до шоу, уже в ролі запрошеної судді.

Пісні Катамадзе звучать грузинською мовою, але це не заважає слухачам розуміти і переживати емоції, які виконавиця передає своїм співом. Ніно, як вона сама себе називає – «співачка-хуліганка», майстриня імпровізації та небанальних рішень у музиці. Ті, хто мав задоволення бачити виступи співачки наживо, підкреслюють, що цю атмосферу неможливо передати – Катамадзе створює особливу реальність, використовуючи візуальні ефекти, освітлення, костюми, вокальні та музичні прийоми.

Нагороди:

 • «Найкраща співачка року», премія «Овація», Грузія -  2002
 • «Автор і виконавець пісень року»,  Грузія -  2002
 • «Найкраща оригінальна музика»,  Грузія -  2002
 • Премія «Обличчя року», Грузія -  2003
 • «Найкраща співачка року», премія «Мега», Грузія -  2003
 • «За видатний вклад у розвиток грузинської музики», премія «Одзела»,  Грузія - 2004
 • Президентський орден «Сяйво»,  Грузія - 2011

Альбоми (разом з Insight):

 • Nino Katamadze & Insight,  2003
 • Ordinary Day, 2004
 • Black (перевидання альбому Nino Katamadze & Insight), 2006
 • White (перевидання альбому Ordinary Day),  2006
 • Blue, 2008
 • Red, 2010
 • Green, 2011
 • Yellow, 2016
Попереднє замовлення
Заявка на промо-код