Рус Укр Eng
Категорії Інформація
24 жовтня 2021

Лебедине озеро

Ціна: 80-300 грн

Театр опери і балету для дітей та юнацтва
вул. Межигірська, 2
Купити квиток

Замовити квитки на "Лебедине озеро"

24 жовт., неділя

Про подію

Балет на 3 дії

  • Композитор: Петро Чайковський
  • Лібрето: Володимир Бегічев та Василь Гельцер
  • Хореографія: Маріус Петіпа, Лев Іванов, Федір Лопухов, редакція Валерія Ковтуна

Тривалість вистави – 2 год 30 хв

Постановний склад:

  • Диригент-постановник – Олексій Баклан
  • Балетмейстер-постановник – Валерій Ковтун
  • Сценографія – В’ячеслав Окунєв
  • Художник костюмів – Ірина Пресс
  • Диригенти – Сергій Голубничий, Євген Воронко
  • Балетмейстери-репетитори – Оксана Хамровська, Костянтин Віновой
  • Режисер, який веде виставу – Тетяна Лук’янець

Про виставу

«Лебедине озеро» – найулюбленіший та найпопулярніший балет, що прикрашає сцени кращих театрів світу. Сюжет, запозичений з романтичної німецької легенди, оповідає про прекрасну принцесу Одетту та її подруг, перетворених на білих лебедів закляттям злого чаклуна. Дивовижна, сповнена глибоких почуттів музика Петра Чайковського стала зримою у виставі Маріїнського театру 1895 року завдяки геніальному прочитанню балетмейстерів Маріуса Петіпа та Лева Іванова. Ця хореографія принесла балету безсмертя.

«Лебедине озеро» – не лише найвідоміша назва і символ класичного балету – еталон краси і гармонії. Це один із найскладніших балетів, його наявність у репертуарі – свідчення високого професіоналізму трупи, майстерності солістів та кордебалету.

Майже три десятиліття «Лебедине озеро» йде на сцені нашого театру у постановці, здійсненій відомим знавцем балетної спадщини Валерієм Ковтуном. Шанобливо ставлячись до хореографії класиків, балетмейстер водночас пропонує свою редакцію. Ковтун відмовляється від щасливого фіналу, що ствердився в цьому балеті за радянських часів, і завершує виставу загибеллю головних героїв. Саме такий фінал задумував Чайковський, і таким був початковий варіант лібрето. Герої гинуть, потопаючи в Озері сліз. Проте зло виявляється безсилим перед коханням – у фіналі Одетта і Зігфрід постають з’єднаними назавжди у чарівному світі вічної гармонії.

Балетна трупа театру показувала «Лебедине озеро» на гастролях у багатьох країнах світу, зокрема у Франції, Німеччині, Італії, Іспанії, Португалії, Швейцарії, Румунії, Великобританії.

Зворушлива балетна казка про кохання, яке долає сили зла, і сьогодні зачаровує і викликає захоплення, не залишаючи байдужими глядачів різного віку.

Прем’єра вистави відбулася 3 червня 2001 р.

Попереднє замовлення