Категорії Інформація
Каси Додати подію
Симфонія Криму. Повернення
19 травня 2024

Симфонія Криму. Повернення

Продаж квитків зупинено
Але ви можете ознайомитись з іншими подіями категорії «РЕКОМЕНДУЄМО»

Київський культурний кластер "Краків"
Русанівська набережна 12

Про подію

У кожного з нас свої спогади про Крим. Але що ми знаємо про культуру Криму, кримськотатарську симфонічну музику?

19 травня у виконані Національного президетського оркестру під орудою Ділявера Османа прозвучить симфонічна музика однієї з найяскравіших сучасних кримськотатарських композиторок Ельвіри Емір та поезія польського класика Адама Міцкевича, власне «Кримські сонети» (в перекладі Максима Рильського), написані митцем під враженням від його двомісячної подорожі Кримом. У фінальній частині коцерту прозвучить Ода "О, мій святий народе!" у виконанні оркестру разом зі зведененим хором.

У своїй творчості Ельміра Емір часто звертається до краси рідного Криму, його багатовічної історії та легенд. Віднаходить поезію, присвячену півострову, з його глибокими таємницями та розкішшю ландшафтів.

У «Симфонії Криму. Повернення» слово та музика переплетене густою палітрою кримськотатарського мелосу, його дзвінкими мелізамами та ностальгією за рідним домом. У нашому проєкті ми хочемо сказати про багато речей. Відповідно, використовуємо різні засоби виразності. Хочемо проартикулювати зокрема ті теми, про які раніше мовчали, або говорили недостатньо. В музиці закладено глибинні болі й радості кримськотатарського народу. Слово – незаангажований погляд на Крим і його культуру: поезія Адама Міцкевича дуже точно й стилістично ідеально поєднується з музикою. Відеоряд, що репрезентує життя кримськотатарського народу покликаний візуально висвітлити ключові події кримськотатарської історії. Тож, саме музика, слово і візуальна частина створюють цю Симфонію Криму.

Участь беруть:

Ділявер Осман - диригент, музичний керівник проєкту

Олександр Рудько - автор проєкту, виконавець (художнє слово)

Камерний дівочий хор КДМЛ ім. Миколи Лисенка Художній керівник та диригент - Юлія Пучко-Колесник Хормейстер - Віра Шемчук

Дівочий хор молодших класів КДМЛ ім. Миколи Лисенка Художній керівник - Віра Шемчук Концертмейстер - Юрій Заходякін

Хор хлопчиків та юнаків сектору практики НМАУ

Проєкт реалізовується ГО «Культурно-мистецька фундація DUSHA UA» у партнерстві з Національним президенським оркесторм. Директор - Максим Гусак

Кураторка проєкту - Світлана Євдокименко

Не пропустіть цю унікальну можливість доторкнутися до глибинної культури Криму, відчути його красу та біль, та зробити свій внесок у його повернення!

Попереднє замовлення
Заявка на промо-код