Категорії Інформація
Каси Додати подію
Кортес
12 червня 2024

Кортес

Продаж квитків зупинено
Але ви можете ознайомитись з іншими подіями категорії «ТЕАТР»

Театр «Золоті Ворота»
м. Київ, вул. Шовковична, 7А

Про подію

жанр: майже епічна комедія

драматургиня Лєна Лягушонкова

режисерка Таня Губрій

художниця-постановниця Олеся Головач

хореограф Денис Григорук

музичне оформлення Богдан Лисенко

актори: Анастасія Бабій, Катерина Вишнева, Роман Муленко, Христина Люба, Дмитро Олійник/Богдан Буйлук, Артем Пльондер, Андрій Поліщук, Антон Соловей, актор театру драми і комедії на лівому березі Дніпра Дмитро Соловйов і у виставі, але не на сцені, – Віталіна Біблів

тривалість: 150 хв з антрактом

обмеження за віком: 18+

прем’єра: 19 серпня 2023

У виставі використовується ненормативна лексика.

Якби в XV столітті вже встигли зняти «Страх і огида в Лас-Вегасі» та винайти клітор, чи залишилася б у імператорів потреба в загарбницьких війнах? [Спойлер: досвід сучасності показує, що так] Іспанські мандрівники на чолі з відомим генералом Ернаном Кортесом через жагу до слави та грошей вирушають в Америку — «рятувати» імперію ацтеків від жахливих традицій жертвоприношень та рабовласництва. Досягнути вони цього намагаються звичними для них засобами — вбивствами, мародерством та руйнуванням.

Головне питання, яке постає перед героями: хто з них варвар, а хто — бог? «Якщо країна між війною і ганьбою вибирає ганьбу, вона отримає й війну, й ганьбу», — казав Вінстон Черчилль. «І нема правильного вибору, коли обираєш між двома сортами погані», — доповнює герой «Кортесу».

Це історія про важливість культурної самоідентифікації та необхідності прощання зі своїм колоніальним минулим. «Ми не вмремо. Ми задихнемося власною меншовартістю», — проблема, з якою стикаються ацтеки, і яка, на жаль, є актуальною і для нас сьогодні. Трансгресія історичного минулого іспанських конкістадорів та сучасних українців, багато гумору та важливих морально-етичних тем: яка роль жінки в суспільстві? В чому рівність та братерство? Та як відрізнити варварство від культурної експансії?

Вистава створена за підтримки департаменту культури КМДА.

Попереднє замовлення
Заявка на промо-код