Категорії Інформація
Каси Додати подію
17 травня 2026

Світло арфи. Від Равеля до Ворлока

Ціна: 250-600 грн

Національна філармонія України
м. Kиїв, Володимирський узвіз, 2
Купити квиток
250-600 грн
Купити квиток

Замовити квитки на "Світло арфи. Від Равеля до Ворлока"

Тривалість події — 95 хвилин.
17 трав., неділя

Про подію

СВІТЛО АРФИ. ВІД РАВЕЛЯ ДО ВОРЛОКА

Національний камерний ансамбль «Київські солісти»
Володимир Сіренко диригент
Вероніка Лемішенко арфа
Дмитро Ткаченко, Дмитро Філатов
 скрипка
Ігор Тютюнніков флейта
Павло Бойко кларнет 
Ольга Шадріна-Личак челеста

Програма Національного камерного ансамблю «Київські солісти» під орудою Володимира Сіренка розкриває арфу як джерело світла й внутрішньої рівноваги. У виконанні Вероніки Лемішенко цей інструмент звучить то кришталево прозоро, то ніжно й сповідально, об’єднуючи різні епохи й стилі в єдину емоційну лінію.
Перший відділ репрезентує французьку традицію у всій її колористичній витонченості. Відкриває програму Інтродукція та Алегро Моріса Равеля – твір, написаний для унікального складу (арфа, флейта, кларнет і струнний квартет), який демонструє кришталеву прозорість фактури. «Танець священний і танець профанний» Клода Дебюссі – зразок концертного письма для арфи зі струнними, де архаїчна модальність сусідить із чуттєвою грацією. Вінчає блок «Фантазія» Каміля Сен-Санса, що поєднує віртуозність із середземноморською свіжістю.
В центрі другого відділу – прем’єра в Україні «Балади» американського композитора Еріка Евайзена, твору, що розкриває ліричний потенціал поєднання кларнета, арфи та струнних. Контрастом до нього стане славнозвісне Адажієтто із Симфонії № 5 Ґустава Малера – музика граничної емоційної напруги та зосередженості. Інтелектуальну вертикаль вечора підтримає Концертино Лучано Беріо – твір, що вимагає від виконавців віртуозної координації та чуття сучасної звукової матерії. Фінальною крапкою програми стане «Капріольська сюїта» Пітера Ворлока – стилізація музики епохи Відродження; шість частин сюїти підсумують панораму стилів, підпорядковану єдиному вектору – чистому й виразному світлу арфи.
«Арфами, арфами – золотими, голосними обізвалися гаї», – писав Павло Тичина. І в цій весняній музиці арфа озивається так само – як мерехтіння світла, як тихий подих вітру, як пробудження, що народжується зі звуку.

Програма:
І відділ
Моріс Равель – Інтродукція та Aлеґро для арфи, флейти, кларнета та струнного квартету 
Клод Дебюссі – Danse sacrée et danse profane / «Танець  священний і танець профанний» для арфи та струнного оркестру, L. 103
І. Танець священний  
ІІ. Танець профанний  
Каміль Сен-Санс – Фантазія, op. 124

II відділ
Ґустав Малер – Адажієто із Симфонії № 5, GMW 44 
Лучано Беріо – Концертино для кларнета, скрипки, арфи, челести та струнних
Прем’єра в Україні! Ерік Евайзен – Балада для кларнета, арфи та струнного оркестру 
Пітер Ворлок – Капріольська сюїта для струнного оркестру, IPW 10
 I. Basse-Danse (Allegro moderato)  
II. Pavane (Allegretto, ma un poco lento)  
III. Tordion (Con moto)  
IV. Bransles (Presto)  
V. Pieds-en-l'air (Andante tranquillo)  
VI. Mattachins – Танець мечів (Allegro con brio)  
Попереднє замовлення
Заявка на промо-код